Filmová dílna s Kristinou Nedvědovou - OBSAZENO

Datum: od 12.5. do 13.5. 2018
Čas: od 9.00 do 17.00

Místo konání: DDM Praha 6, U Boroviček 650/5

Filmová dílna. Umíte vymyslet poutavý příběh? Kde hledat inspiraci pro autorský film? Co je to pointa a zápletka, a jaká je stavba klasického dramatu? Jak se pracuje s atmosférou v příběhu, jak popisovat pocity ve filmu? Jak vytvořit filmovou postava a svět hrdiny? To všechno, a ještě mnoho dalšího kolem námětu, scénáře, storyboardu a práci scénáristy.

Scénáristicko-kameramanská filmová dílna. Umíte vymyslet poutavý příběh? Kde hledat inspiraci pro autorský film? Co je to pointa a zápletka, a jaká je stavba klasického dramatu? Jak se pracuje s atmosférou v příběhu, jak popisovat pocity ve filmu? Jak vytvořit filmovou postava a svět hrdiny? To všechno, a ještě mnoho dalšího kolem námětu, scénáře, storyboardu a práci scénáristy.

Kdy přichází na scénu režisér a kdo to vůbec je? Jak se pracuje s herci? A také vše základní o práci kameramana, která u scénáře začíná, co všechno musí vědět a jak se na svět dívá? Všechny důležité pojmy k profesi kameramana jako jsou velikosti záběrů (VD, D, PC, AZ, C, VC…), podhled a nadhled, hloubka ostrosti, pohyby kamery, zlatý řez nebo podstata práce se světlem ve filmu.

Nejenže se tohle všechno naučíte, ale zároveň si to i na místě vyzkoušíte ve dvoudenní filmové dílně vedené skutečným filmovým režisérem, scénáristou a kameramanem.

Pro děti ve věku 11 až 16 let.

Cena 1500,-Kč


Harmonogram: 

Sobota 9:00 – 17:00 s polední pauzou

Neděle 9:00 – 15:30 s polední pauzou

Oběd s sebou


Kristina Nedvědová

Vystudovala jsem FAMU obor scenáristika a dramaturgie, kde jsem se setkala se zajímavými lidmi, ale hlavně jsem pak ocenila spolupráci s mezinárodním workshopem MIDpoint, kde jsem napsala svůj debutantský scénář pod vedením amerického dramaturga Brendona Warda, až z dalekého Hollywoodu! Pak mě čekala šílená cesta, asi stejná jako do Mordoru, kdy jsem se dobrovolně vystavila tomu, že jsem režírovala svůj první celovečerní film Sněží! který půjde letos do kin. Pracuji jako dramaturg a scénárista na Déčku, ale také píšu scénáře pro jiné režiséry, jako je třeba Radim Špaček. Na psaní mě nejvíc baví to, že mohu pláchnout do jiného světa, který má jen moje pravidla a na režírování to, že se tomu světu pokusím vdechnout život. Hlavní je, aby měl člověk co říct. Nemyslíte? Těším se na vás.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11919671711-vyrobeno-s-laskou/
http://decko.ceskatelevize.cz/agent-v-kapse

https://www.zlatypodrazfilm.cz/

https://www.facebook.com/snezimovie/
Na tuto akci je nutné se dopředu přihlásit!
Poznámky:

Omezený počet míst. Přihlášky online.
Max. 12osob
Minimální přihlášených je 8.

Počet volných míst:  obsazeno


Platbu uhraďte do 3 dnů po přihlášení hotovosti v kanceláři DDM (po-čt 9:00-18:30, pá 9:00-14:00). nebo převodem na účet (var. symbol vám zašleme emailem). Po tomto termínu bude místo přenecháno náhradníkům.

Cena: 1500 Kč

Kontaktní osoba: Martin Vejvoda
E-mail: mv@ddmp6.cz
Telefon: 235 323 333

Aktuality

V současné době jsou platná protiedpidemická opatření, která říkají, že ve společných prostorách budovy (chodby, wc apod.) je nutné nosit roušku/respirátor.                  Rodiče/doprovod má povolený vstup pouze do vestibulu budovy U Boroviček.
On-line zápis do kroužků na školní rok 2021/2022 bude spuštěn 1.7.2021
zobrazit archiv