FestDen 2019

Datum: sobota 9.11. 2019
Čas: od 10.00 do 22.00

Místo konání: CAMP

Kdo TOČÍ SVĚTEM, musí být na FestDnu 2019!
Všechny zájemce o filmování, dokument, animaci, filmové herectví, režírování, maskérskou práci…, prostě vše, co souvisí s natáčením filmů, zveme na festivalový den soutěžního festivalu mladých filmařů Pražský filmový kufr, který proběhne 9. 11. 2019 v originálních prostorách CAMP - Centrum architektury a městského plánování.

Festivalovým dnem nás bude provázet Tomáš Surfista MěcháčekOndřej Bauer.

Program:

  • 10:00 –17:30 PŘEHLÍDKA SOUTĚŽNÍCH FILMŮ

kinosál - program projekce bude zveřejněn v listopadu

  • 10:00–17:30 WORKSHOPY A MNOHO PŘEKVAPENÍ

-10:00–14:00 Od klacku k loutce (výroba loutek z přírodnin; Mariana Dočekalová, Zorka Velková)

-10:00–12:00 Zašij se u Papírníků (ruční výroba sešitů dle vlastního designu, šití, potisk razítky)

-12:00–14:00 Flipbook (Free cinema)

-12:00–14:00 Plackování

- 12:00–15:00 Kreslená animace (kreslení animačních fází na průsvitech; Free cinema)

-14:30–17:30 Filmoví maskéři (praktický kurz maskérské práce; Lucie Lišková )

Jizva, modřina, krev a hnis... tak takhle hustě jsme nazvali dílnu, ve které si od 14:30 do 17:30 prakticky vyzkoušíte, jak se vlastně ve filmu maskuje. Dílnou Vás provede tatérka a maskérka Lucie Lišková, která se podílela na mnoha úspěšných českých filmech a kterou dobře znáte z předchozích FestDnů. Pokud by Vás tohle téma zajímalo, zapište se po příchodu na seznam - dílna je pro omezený počet zájemců.

-14:30–17:30 Festivalová znělka (jak zkomponovat znělku; Lukáš Urbánek s Doktorem Rackem)

  • DISKUSE S FILMOVÝMI TVŮRCI

- 11:00–12:00 Zvuk ve filmu(Marek Hart, Martin Jílek)

- 14:00–15:00 Nebezpečnej svět (Vít Klusák o filmu V síti, Martin Kožíšek o seriálu #martyisdead)

- 16:30–18:00 Debata s porotci(panelová diskuse o soutěžních snímcích, poté možnost individuálních konzultací)

  • PŘEDÁVÁNÍ ZVLÁŠTNÍCH CEN POROTY

- 12:00–12:30 Kategorie Dokumentární film a reportážFilm do minuty

- 12:00–12:30 Kategorie Animovaný filmHraný film

  • 18:30 GALAVEČER

Slavnostní vyhlášení a předání cen za letošní nejlepší filmařské počiny, za hudebního doprovodu PidiCinema Orchestra moderují Tomáš Surfista MěcháčekOndřej Bauer.

  • PROJEKCE FILMU Vynález krásy Marek Najbrt a Pavel Klusák (HLAVNÍ SÁL)

  • 19:45 DJ MARDOŠA


Změna programu vyhrazena.

Vstup na akci zdarma.

Cena: vstup volný

Aktuality

Příspěvek můžete čerpat, když máte dítě ve věku do 18 let a má trvalé bydliště na území městské části Praha 6.
zobrazit archiv