volno

Týden s IT (Týden s informačními technologiemi)

Termín: 05.07. - 27.08.2021 08:00 - 16:00

Celé dny sedíte u počítače a píšete, hledáte, hrajete. Napadlo vás, ale někdy, že jenom malinko tušíte, jak tento přesný stroj funguje? Zájímá vás, co je tak chytrého a universálního na těchto kusech křemíku, že ovládly svět?


Zatím nebyl určen termín, zapsáním je možná předběžná rezervace místa.

Přijďte na týden s informačními technologiemi a připravte se na epické tažení od hlubin hardware už po ty nejvyšší vrcholky hor softwaru. Každý den se budeme zabývat jednou ze základních disciplín informatiky, tedy tématy jako je vnitřní stavba a funkčnost počítače (dojdeme až na logické brány), programování počítače (nejspíše v jazyce Python), stavba internetu (od IP až po HTTP) nebo třeba to, jak se dají počítače hacknout a využít k vašemu prospěchu. Několik témat pro vás bude připraveno, ale jestli vás někam požene zájem, nebudu tomu bránit, ale naopak se tomu budu věnovat. Dále také nečekejte jenom nějaký neustálý výklad, spoustu věcí si můžete vyzkoušet sami, když se totiž zabýváte počítači, máte svojí laboratoř neustále u sebe.

Abychom jenom neseděli na místě a vy nemuseli pořád poslouchat nějaké přednášky, budeme také venku nebo si zahrajeme stolní hry. Poslední den bychom si také mohli zahrát i nějakou tu hru počítačovou.


Požadavky závisí na tom, jací lidé dorazí, tedy když se sejde parta lidí, kteří toho už dost ví, můžeme se věnovat hlouběji nějakému tématu na jejich požádání. Avšak asi byste měli umět základy uživatelství, tedy používat myš, psát na klávesnici, hledat na internetu atd. Taky by bylo dobré, kdybyste uměli alespoň trochu anglicky, protože informační technologie jsou prostě protkané angličtinou. Úplně nejradši bych byl, kdyby vás bavila matematika, ale i bez matematické nadání byste se neměli ztratit.

Poznámka:

Naši externí lektoři bohužel zatím neurčili možný termín konání. Zapsáním na tento tábor vyjádříte svůj o místo - rezervaci. Jakmile bude znám termín konání, budeme kontaktovat zapsané-rezervované e-mailem nebo telefonicky. V každém případě se bude jedna o 5 dní, pondělí-pátek. Prosíme, abyste dotazy k táboru pokládali přednostně e-mailem.

Věk: 10 až 15 let

Max. počet účastníků: 10
Počet volných míst: 4

Typ tábora: příměstský
Zaměření: Počítače, programování, informatika, hardware.

Město: Praha
Oblast: DDM Praha 6, U Boroviček 650/5

Cena pro pražské účastníky: 1700 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 1700 Kč
Cena zahrnuje: Program, materiál, peda­gogické vedení.
Cena nezahrnuje stravu a dopravu.
K přípravě či ohřevu oběda je možné využít kuchyňku vybavenou sporákem a mikrovlnou troubou.

LPT bude realizován při minimálním počtu 6 přihlášených.

Kontaktní osoba: Tomáš Košťál
Telefon: 235323333

Aktuality

Vážení rodiče, účastníci kroužků,vzhledem k aktuálně vydaným vládním opatřením zahájíme postupně omezený provoz DDM (od 10.5.2021). Do konce týdne budeme mailem informovat ty z vás, kterých se zahájení zájmových útvarů bude aktuálně týkat.
Areál DDM Na Vypichu je pro veřejnost uzavřen.  Děkujeme za pochopení.
Většina táborů našeho DDM je již do Aktivního města zadána, podrobnosti jsou uvnitř článku.
zobrazit archiv