Týden s programováním v Pythonu

Termín: 16. - 20.08.2021 08:00 - 16:00

Na příměstském táboře se děti hravou formou seznámí s programováním v jazyce Python.
Python je moderní, všeobecný programovací jazyk, který nachází uplatnění v mnoha oborech jako je programování webových serverů, vědecké programování, strojové učení a neuronové sítě, bioinformatika, skriptování apod., jeho znalost se tak v příštích letech rozhodně neztratí.

V jednom týdnu se seznámíte hravou formou základy programování v programovacím jazyce Python. Přijdete na to, jak fungují různé funkce, proměnné, třídy aj. Budeme se zabývat tvorbou nejen užitkových programů, ale (zejména ;-) ) i her!
Začneme zlehka od pojmů jako proměnná nebo cyklus a všechno se to budeme snažit doprovázet praktickými a zábavnými ukázkami (různé vtípky nebo grafika). Pak přejdeme na praktické
skriptování jako je například automatické stažení informací z internetu
a jejich umístění do přehledné tabulky, což se může hodit v téměř
jakémkoli povolání. Nebudeme u toho ale dlouho, protože naším hlavním cílem budou programy - hry - s grafickým uživatelským rozhraním. Ukázky témat grafiky a her z kroužku Python naleznete v příloze níže.

Poznámka:

V případě zrušení tábora kvůli epidemiologické situaci bude poplatek vrácen v plné výši. Prosíme, abyste dotazy k táboru pokládali přednostně e-mailem.

Věk: 9 až 15 let

Max. počet účastníků: 8
Počet volných míst: 0

Typ tábora: příměstský
Zaměření: Počítače, programování.

Město: Praha 6
Oblast: Bílá hora
Stát: ČR

Cena pro pražské účastníky: 1700 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 1700 Kč
Cena zahrnuje: Program, materiál, peda­gogické vedení, teplý oběd, pitný režim.

Oběd bude řešen dovezeným jídlem nebo v blízké restauraci (uzavřený nekuřácký prostor) - bude upřesněno. Jíst se bude ve skupině dětí na táboře. Svačina vlastní.

Kontaktní osoba: Michal Kunstovný, Tomáš Košťál, Šimon Ebrle
Telefon: 235 323 333

Aktuality

Vzhledem k činnosti pracovníků na táborech a čerpání dovolených se může vyřízení vašich dotazů zdržet.
Rozpis otevírací doby dopravního hřiště v červenci a srpnu.
Od 1.6. bude otevřen on-line zápis do zájmových útvarů. V průběhu dalších měsíců mohou být přidány další zájmové útvary, proto sledujte aktuální nabídku na našich webových stránkách.
zobrazit vše