Týden se zrcadlovkou (digitálním fotoaparátem; fototábor)

Termín: 09. - 13.08.2021 08:00 - 16:00

Tento příměstský tábor je určen všem, kteří se zajímají o fotografování a rádi by se naučili se svým fotoaparátem něco nového. Pokud to počasí dovolí, navštívíme botanickou a zoologickou zahradu a fotogenická zakoutí Prahy, ale seznámíme se i s klasickou analogovou fotografií, například prostředkem fotogramu.

V rámci LPT účastníci získají znalosti z oblasti fotografické techniky a kompozice, naučí se upravovat a archivovat digitální fotografie na počítači. Poslední den si každý vytvoří z fotografií pořízených během LPT vlastní fotoknihu.
Za hezkého počasí se budeme pohybovat hlavně venku v Praze, fotografovat architekturu, krajinu, zvířata, portrét a přírodniny. Vyzkoušíme si rovněž i reportážní fotografii, fotografii v ateliéru a práci se světlem.
Vedoucí LPT je Viktorie Vavřinová, studentka Arcibiskupského gymnázia věnující se zejména dokumentární fotografii.

Poznámka:

Podmínka účasti: digitální fotoaparát s možností manuálního režimu (stačí manuální nastavení clony, závěrky, manuální ostření být nemusí), ideálně digitální zrcadlovka, lze použít ale i tzv. „kompakt“, pokud má manuální režim. V případě pochybností kontaktujte DDM. Tábor bude realizován při minimální účasti 7 osob. Pro dotazy, prosíme, využívejte přednostně e-mail. Děkujeme.

Věk: 10 až 14 let

Max. počet účastníků: 10
Počet volných míst: 6

Typ tábora: příměstský
Zaměření: Fotografie, digitální fotografie.

Oblast: DDM Praha 6, U Boroviček 650/5

Cena pro pražské účastníky: 1750 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 1750 Kč
Cena zahrnuje: Pedagogický dozor a vedení, vstupné do Zoo a botanické zahrady Praha, materiál pro práci ve fotokomoře, tisk fotoknihy vytvořenou z fotografií pořízených během LPT na kvalitním fotopapíře v hodnotě cca 300 Kč.

Cena nezahrnuje:
Jízdné v MHD, je třeba se vybavit buď tramvajenkou, nebo jízdenkami. Potřeba budou nejméně 4 hodinové jízdenky, dále dle počasí. Případně je děti možné vybavit kapesným pro zakoupení jízdenek např. v automatu u konečné tramvají.
Dále cena nezahrnuje stravování, které je vlastní. Dle počasí bude oznámeno, zda oběd bude probíhat v DDM či "v terénu". V DDM je možno k ohřevu oběda využít kuchyňku se sporákem a mikrovlnou troubou.

Kontaktní osoba: Ing. Tomáš Košťál
Telefon: 235323333

Aktuality

Vážení rodiče, účastníci kroužků,vzhledem k aktuálně vydaným vládním opatřením zahájíme postupně omezený provoz DDM (od 10.5.2021). Do konce týdne budeme mailem informovat ty z vás, kterých se zahájení zájmových útvarů bude aktuálně týkat.
Areál DDM Na Vypichu je pro veřejnost uzavřen.  Děkujeme za pochopení.
Většina táborů našeho DDM je již do Aktivního města zadána, podrobnosti jsou uvnitř článku.
zobrazit archiv