5563 Týden s programováním a 3D tiskem (Polytechnický týden)

Termín: 16. - 20.08.2021 08:00 - 16:00

Přijď si vyzkoušet prototypovací technologie 21. století a odnes si vlastní výrobky! 3D tisk, laserové vypalování, elektrotechnika, trocha programování a trocha pájení. Zkusíme si vyrobit malou elektronickou hru do kapsy: jedno, dvě tlačítka, pár LEDek, Arduino nano. Nic obrovského, ale obrovský balík nových dovedností si při tom můžeš vyzkoušet a naučit.

Týden prodchnutý nejnovějšími technologickými trendy 21. století.


Ukážeme, jak pracuje 3D tiskárna a ukážeme si, jak se pro ní modeluje. Vyzkoušíme si také tvorbu 3D pery.


Součásti moderních strojů jsou dnes čím dál častěji vyráběny i řezáním lasery. I my v DDM máme laser a dá se s ním vyrábět spousta zajímavých věcí, i když neumí zrovna řezat díly pro kosmické rakety, ale jen překližku a plexisklo.


Pomocí těchto dvou technologií vyrobíme podsvícený nápis nebo dekorativní lampu - něco jako https://www.instructables.com/STAR-WARS-LED-EDGE-LIT-SIGN/


Návrhy pro obě technologie budeme vytvářet na počítači.


Druhým velkým projektem bude malá kapesní elektronická hra na postřeh - jedno či dvě tlačítka, několik kontrolek, baterie a mikropočítač Arduino Nano nebo ATTiny. Co přesně to bude se domluvíme s účastníky první den. Naučíme se při tom základy elektrotechniky - nejdříve si ty součástky vyzkoušíme zapojit na kontaktním poli. Vyzkoušíme si také pájení pistolovou trafopájkou. Celé zařízení pak bude potřeba oživit programem - i to hravě zvládneme, pokud nepůjde účastníkům zdrojový kód v textu, máme připraveno i programování pomocí bloků (à la Scratch a podobná prostředí).


Pokud nám to půjde rychle, nudit se určitě nebudeme. Můžeme modelovat a vyrábět různé další funkční modely pro 3D tiskárnu nebo laser, postavit gumičkový katapult/pistolku, nebo udělat soutěž o nejlépe létající vlaštovku.

Poznámka:

V případě zrušení tábora kvůli epidemiologické situaci bude poplatek vrácen v plné výši. Prosíme, abyste dotazy k táboru pokládali přednostně e-mailem.

Věk: 12 až 16 let

Max. počet účastníků: 8
Počet volných míst: 0

Typ tábora: příměstský
Zaměření: Polytechnika, technologie, elektrotechnika, řemeslo, programování.

Město: Praha 6
Oblast: Bílá hora
Stát: ČR

Cena pro pražské účastníky: 2400 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 2400 Kč
Cena zahrnuje: Program, materiál, peda­gogické vedení, teplý oběd, pitný režim.

Oběd bude řešen dovezeným jídlem nebo v blízké restauraci (uzavřený nekuřácký prostor) - bude upřesněno. Jíst se bude ve skupině dětí na táboře. Svačina vlastní.

Cena zahrnuje materiál na výrobky, které si děti odnesou: plexisklo, filament pro 3D tisk, vývojovou eltech. destičku ATTiny, součástky apod.

Kontaktní osoba: Michal Kunstovný, Tomáš Košťál, Šimon Ebrle
Telefon: 235 323 333

Aktuality

V současné době jsou platná protiedpidemická opatření, která říkají, že ve společných prostorách budovy (chodby, wc apod.) je nutné nosit roušku/respirátor.                  Rodiče/doprovod má povolený vstup pouze do vestibulu budovy U Boroviček.
On-line zápis do kroužků na školní rok 2021/2022 bude spuštěn 1.7.2021
zobrazit archiv