volno

Týden se zrcadlovkou II (digitálním fotoaparátem; fototábor)

Termín: 11. - 15.07.2022 08:00 - 16:00

Tento příměstský tábor je určen všem, kteří se zajímají o fotografování a rádi by se naučili se svým fotoaparátem něco nového. Pokud to počasí dovolí, navštívíme botanickou a zoologickou zahradu a fotogenická zákoutí Prahy.

V rámci LPT účastníci získají znalosti z oblasti fotografické techniky a kompozice (např. expoziční trojúhelník nebo hloubka ostrosti), naučí se upravovat a archivovat digitální fotografie na počítači. Poslední den si každý vytvoří z fotografií pořízených během LPT vlastní fotoknihu, vybraná fotografie dále také vygravírovaná laserem do překližky.
Za hezkého počasí se budeme pohybovat hlavně venku v Praze, fotografovat architekturu, krajinu, zvířata, portrét a přírodniny. Vyzkoušíme si rovněž i reportážní fotografii, fotografii v ateliéru a práci se světlem.

Poznámka:

Zapsáním na tento tábor vyjádříte svůj o místo - rezervaci. Jakmile bude znám termín konání, budeme kontaktovat zapsané-rezervované e-mailem nebo telefonicky. V každém případě se bude jedna o 5 dní, pondělí-pátek. Podmínka účasti: digitální fotoaparát s možností manuálního režimu (stačí manuální nastavení clony, závěrky, manuální ostření být nemusí), ideálně digitální zrcadlovka, lze použít ale i tzv. „kompakt“, pokud má manuální režim. V případě pochybností kontaktujte DDM. Tábor bude realizován při minimální účasti 5 osob. Pro dotazy, prosíme, využívejte přednostně e-mail. Děkujeme.

Věk: 10 až 15 let

Max. počet účastníků: 10
Počet volných míst: 7

Typ tábora: příměstský
Zaměření: Fotografie, digitální fotografie.

Oblast: DDM Praha 6, U Boroviček 650/5

Cena pro pražské účastníky: 2500 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 2500 Kč
Cena zahrnuje: Pedagogický dozor a vedení, vstupné do Zoo a botanické zahrady Praha, materiál pro práci ve fotokomoře, tisk fotoknihy vytvořenou z fotografií pořízených během LPT na kvalitním fotopapíře v hodnotě cca 300 Kč.

Cena nezahrnuje:
Jízdné v MHD, je třeba se vybavit buď tramvajenkou, nebo jízdenkami. Potřeba budou nejméně 4 hodinové jízdenky, dále dle počasí. Případně je děti možné vybavit kapesným pro zakoupení jízdenek např. v automatu u konečné tramvají.
Dále cena nezahrnuje stravování, které je vlastní. Dle počasí bude oznámeno, zda oběd bude probíhat v DDM či "v terénu". V DDM je možno k ohřevu oběda využít kuchyňku se sporákem a mikrovlnou troubou.

Kontaktní osoba: Michal Kunstovný
Telefon: 235323333

Aktuality

Rozpis otevírací doby dopravního hřiště v červenci a srpnu.
Změny: Hřiště je pro veřejnost uzavřeno v pondělí 27. 6., ve středu 29.6., v neděli 17.7. a soboty 23.7., 30.7., 21. 8. a 27. 8.V pátek 1.července 13:00 - 18:00 je provoz z důvodu závodů omezen
Od 1.6. bude otevřen on-line zápis do zájmových útvarů. V průběhu dalších měsíců mohou být přidány další zájmové útvary, proto sledujte aktuální nabídku na našich webových stránkách.
zobrazit vše