volno

Taneční tábor- Moderna a contemporary

Termín: 22. - 26.07.2024 08:00 - 16:00

Tábor je určen především pro účastníky zájmových útvarů DDM, kteří mají zkušenost s moderním a současným (contemporary) tancem či baletem.

Příměstský taneční tábor - Moderna a Contemporary je skvělou příležitostí jak prohloubit své taneční dovednosti. Tábor je určen začátečníků, mírně pokročilým a pokročilým tanečnicím a tanečníkům, kteří mají zájem o taneční styl contemporary a moderní tanec.

Hlavní náplní tábora je výuka několika rozmanitých choreografií v rozdělených věkových skupinkách a spoustu tanečních kroků, prvků a kombinací. Další náplní také bude jedna společná tematická kompozice. Všechny choreografie účastníci předvedou v závěrečný den.V rámci tábora také bude probíhat celotáborová hra ve smíšených týmech s vyhlášením v poslední den tábora. Třetí den tábora proběhne celodenní výlet.

Taneční styl contemporary nebo-li současný či scénický tanec vznikl v polovině dvacátého století. Nejvíce je rozvinutý v USA a v Evropě. Contemporary je velmi dobře rozeznatelný od ostatních tanečních stylů díky unikátním trikům a důrazem na provedení jejich techniky. Můžeme ho najít v mnoho podobách například sloučený se stylem Fusion.V tomto tanečním stylu jde zejména o vyjádření emocí, pocitů, myšlenek... Vyskytují se u něj různé piruety, skoky a další rozmanité kroky převzaté například z baletu či jazzu. Spousta z nich se odehrává na zemi a to například v podobě různých převalů a přeskoků.

Tábor povedou oblíbené lektorky (Anne Marie Šuchterová, Lucie Kotanová,  Barbora Šimková a Kateřina Malá)

Ráno příchod mezi 8:30-9:00.

Program od 9:00 do 15:45

Odchod domů mezi 15:45 až 16:00

Tábor je příměstský a probíhá v DDM Praha 6 - Bílá Hora

Věk: 8 až 16 let

Max. počet účastníků: 30
Počet volných míst: 2

Typ tábora: příměstský

Cena pro pražské účastníky: 2500 Kč
Cena pro mimopražské účastníky: 2500 Kč
Cena zahrnuje: + obědy na 4 dny, program, materiál, peda­gogické vedení, doprava
(středa výlet, jídlo vlastní na celý den)

Kontaktní osoba: Tereza Kopecká
Telefon: 703855331

Aktuality

ZÁPIS do kroužků na školní rok 2024/2025 bude spuštěn v sobotu 1. ČERVNA 2024 v 9:00 HODIN!
zobrazit archiv

Zřizovatel

Zřizovatel příspěvkové organizace Hlavní město Praha

Praha

Dnes probíhá